Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

PostHeaderIcon IPL + RF

IPL + RF

(Intense Pulse Light)

Czyli impulsowe źródło światła, które jest skoncentrowaną spójna wiązką światła monochromatycznego ( o jednej określonej długości fali). Jego działanie polega na produkowaniu szerokiego spektrum niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane chromofory zawarte w tkankach ( melanina, hemoglobina).

Dzięki swoim właściwościom urządzenie potrafi leczyć schorzenia trudne do usunięcia za pomocą dotychczas stosowanych metod. Zabiegi są bezbolesne, efekt jest długotrwały a czas rekonwalescencji krótszy od stosowanych dotychczas technik. Zapewnia większe bezpieczeństwo i większą efektywność zabiegów oraz brak możliwości poparzenia skóry.

 

Zastosowanie IPL + Rf:

FOTODEPILACJA

Fotodepilacja zapewnia bezbolesne usuwanie owłosienia za wszystkich części ciała. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę) zawartą we włosach. W procesie pochłaniania, energia świetlna konwertowana jest na energie termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos. Ponieważ własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór niż prąd elektryczny), prąd RF przepływając przez skórę, wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skór, również na opalonej.

Depilacja polega na naświetleniu cebulek włosów, dzięki znajdującej się w niej melaninie, światłem IPL, co powoduje ich trwałe zniszczenie, bez naruszenia otaczającej skóry.

Kilka zabiegów depilacyjnych określonej powierzchni ciała zapewnia trwałe pozbycie się niechcianych włosów. Osoby o jasnych włosach również mogą liczyć na efektywna depilację. Okres jesienno-zimowo-wiosenny jest najlepszym czasem do przeprowadzenia zabiegu. Opalenizna nie dyskwalifikuje do zabiegu, ale wprowadza pewne ograniczenia. Szczególnie chodzi o ochronę skóry poddanej zabiegom przed działaniem słońca.

Podczas zabiegu trwałego usuwania owłosienia istotną role odgrywają fazy wzrostu włosa. Fazom typ podlegają wszystkie włosy typu ostatecznego. Ponieważ na danym obszarze ciała włosy są w różnych fazach wzrostu, usunięcie ich nie może odbyć się jednorazowo. Ważne jest aby każdy włos został usunięty w fazie wzrostu, ponieważ wtedy mamy pewność, że zniszczone zostały wszystkie komórki zarodkowe oraz brodawki – to gwarantuje ze włos nie odrośnie.

Dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie od 4 do 6 zabiegów. Po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze i słabsze, natomiast już po 3-4 zabiegach można na stałe usunąć 80-92% włosów.

 

FOTOODMŁADZANIE

Jest to nowoczesny i nieinwazyjny proces polegający na zastosowaniu niekoherentnego, impulsowego światła o niskiej gęstości energii do odmładzania skóry twarzy, szyi i dłoni. Leczenie składa się z serii 5-7 zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie. Zabieg jest przeprowadzany na całej twarzy i w zależności od dominujących objawów, skórę naświetla się jedno lub dwukrotnie w czasie jednego spotkania.

Fotoodmładzanie to zabieg medycyny estetycznej, który nie tylko błyskawicznie poprawia wygląd starzejącej się skóry, ale również ją leczy. Następuje korekta nieestetyczności twarzy, spowodowanych upływem czasu lub fotostarzeniem oraz zmianami naczyniowymi, pogarszaniem się odcienia oraz elastyczności skóry.

Efekty foto-odmładzania:

 • usuwanie i spłycanie zmarszczek,

 • usuwanie przebarwień i plam starczych,

 • zmniejszenie porów skóry,

 • polepszenie struktury skóry,

 • likwidacja zmian skórnych po opalaniu,

 • usuwanie zmian skórnych związanych z wiekiem,

 • skóra staje się gładsza, lepiej napięta i jędrniejsza,

 • skóra jest pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny, przez co ulega ona odmłodzeniu od środka, a efekty wykonywanych sesji widoczne są od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od wieku.

 

ZAMYKANIE NACZYNEK

IPL i Rf umożliwia bezoperacyjne zamykanie niechcianych naczynek. Energia świetlna emitowana z lasera o określonej długości fal oraz energia Rf jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Zamknięte naczynko ulega resorpcji, czyli wchłonięciu i po pewnym czasie jest samoczynnie usuwane z organizmu i znika. Ważne jest to, skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać – po zabiegu nie pozostają więc blizny. Niektóre zmiany żylne na kończynach wymagają wielu naświetleń w ciągu kilku miesięcy. Zależy to w dużej mierze od kalibru naczyń, ich gęstości i głębokości. Skoagulowane, czyli zamknięte naczynie jest już zniszczone na zawsze. Potrzeba jedynie czasu, żeby uległo resorpcji, czyli naturalnemu wchłonięciu przez organizm.

Ta bezinwazyjna metoda daje bardzo dobre efekty kosmetyczne i lecznicze.

 

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przy wykorzystaniu IPL i Rf możliwe jest skuteczne usunięcie zmian barwnikowych na skórze. W przypadku zmian pigmentowych adresatem światła jest melanina – ciemny barwnik nadający barwę skórze, włosom i tęczówce oka, a występujący w nadmiarze w określonych miejscach. Energia świetlna jest pochłaniana przez barwnik i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę komórek barwnikowych powodując ich zniszczenie.

Najlepsze efekty uzyskuje się, stosując IPL w leczeniu płytkich przebarwień tj:

 • piegi,

 • plam soczewicowatych,

 • przebarwione brodawki łojotokowe,

 • przebarwieniach polekowych,

 • tatuaży.

 

LECZENIE TRĄDZIKU

IPL + Rf wykorzystuje filtrowane światło pulsacyjne oraz fale radiowe, które niszczą szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku.

Zabieg nie powoduje podrażnień, nie wymaga stosowania antybiotyków ani innych leków, szybko i skutecznie odpowiada na potrzeby klientów:

 • Jest to innowacyjna technologia, jedyna będąca w stanie zniszczyć Propionibacterium trądzikowe wykorzystując do tego ich metabolizm.

 • Jest szybszy niż powszechnie stosowane terapie: widoczne, namacalne efekty uzyskuje się wcześniej niż przy zastosowaniu typowych terapii lub zabiegów farmakologicznych.

 • Nie ma efektów ubocznych (podrażnienia, łuszczenia się naskórka) ani bólu.

 • Zabiegi są szybki i proste, nie powodują powikłań.