Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

PostHeaderIcon Depilacja

Ponieważ usuwanie zbędnego owłosienia stało się niemal nieodłącznym czynnikiem codziennej higieny zarówno mężczyzn jak i kobiet, depilacja stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych.

Wśród różnorodności zabiegów Studio Urody Beauty Touch oferuje 4 rodzaje depilacji, odpowiednio dobranych do indywidualnych potrzeb oraz w pełni spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Depilacja woskiem (preparaty na bazie wosku pszczelego): jest najbardziej popularną metodą usuwania owłosienia, gdyż włoski usuwane są wraz z cebulkami co w efekcie daje gładką skórę od 3 do 5 tygodni. Aby uskutecznić zabieg na 24 godziny przed planowana depilacją woskową dobrze jest zrobić sobie peeling w planowanych miejscach depilacji, gdyż sprzyja on lepszej przyczepności wosku do włosków, co zapewnia dokładniejsze usuniecie owłosienia. Wosku nie należy stosować na skórę z rozszerzonymi naczynkami oraz skłonną do alergii i podrażnień.

 

Depilacja żelem (preparat cukrowy pochodzenia roślinnego): jest łagodniejszą i nowocześniejszą formą depilacji. Efekt końcowy jest taki sam jak po depilacji woskiem lecz sam zabieg jest bardziej przyjemny, gdyż żele łatwiej się rozprowadzają na skórze, pięknie owocowo pachną a pozostałości żelu można usunąć bez problemu wodą. Skóra po depilacji nie jest podrażniona a włosy odrastają dopiero po ok 3-4 tygodniach od zabiegu. Żele nie podrażniają oraz nie powodują alergii.

 

Depilacja pastą cukrową (preparat naturalny na bazie cukru, wody i cytryny): jest najbezpieczniejszą spośród wszystkich metod i równie skuteczna jak d wosk czy żel. Nadaje się nawet dla alergików i osób z wrażliwą skórą. Jest ona znacznie mniej bolesna i bardziej bezpieczna, nie ma możliwości poparzeń lub urazów skórnych, ponieważ pasta w trakcie depilacji ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Pasta nie przykleja się do skóry, przez co zabieg jest mniej bolesny, a skóra po zabiegu tylko lekko zaczerwieniona. Depilację wykonuje się z włosem, co zapewnia bardzo dużą skuteczność, nawet przy krótkich włoskach. Nie łamie włosów tylko wyrywa z cebulkami.

 

Fotodepilacja IPL + RF: zapewnia bezbolesne usuwanie owłosienia za wszystkich części ciała. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę) zawartą we włosach. W procesie pochłaniania, energia świetlna konwertowana jest na energie termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos. Ponieważ własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór niż prąd elektryczny), prąd RF przepływając przez skórę, wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skór, również na opalonej.

Depilacja polega na naświetleniu cebulek włosów, dzięki znajdującej się w niej melaninie, światłem IPL, co powoduje ich trwałe zniszczenie, bez naruszenia otaczającej skóry.

Kilka zabiegów depilacyjnych określonej powierzchni ciała zapewnia trwałe pozbycie się niechcianych włosów. Osoby o jasnych włosach również mogą liczyć na efektywna depilację. Okres jesienno-zimowo-wiosenny jest najlepszym czasem do przeprowadzenia zabiegu. Opalenizna nie dyskwalifikuje do zabiegu, ale wprowadza pewne ograniczenia. Szczególnie chodzi o ochronę skóry poddanej zabiegom przed działaniem słońca.

Podczas zabiegu trwałego usuwania owłosienia istotną role odgrywają fazy wzrostu włosa. Fazom typ podlegają wszystkie włosy typu ostatecznego. Ponieważ na danym obszarze ciała włosy są w różnych fazach wzrostu, usunięcie ich nie może odbyć się jednorazowo. Ważne jest aby każdy włos został usunięty w fazie wzrostu, ponieważ wtedy mamy pewność, że zniszczone zostały wszystkie komórki zarodkowe oraz brodawki – to gwarantuje ze włos nie odrośnie.

Dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie od 4 do 6 zabiegów. Po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze i słabsze, natomiast już po 3-4 zabiegach można na stałe usunąć 80-92% włosów.

 

W jaki sposób przygotować się do fotodepilacji IPL + RF:

Przed wykonaniem zabiegu nie wolno podrażniać skóry. Trzeba więc pożegnać się z depilatorami elektrycznymi, woskiem, gruboziarnistymi peelingami czy wizytami w solarium. Naświetlana skóra również nie powinna mieć świeżych skaleczeń oraz innych zmian skórnych.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko podrażniona, jednak te objawy powinny ustąpić po upływie od kilku do kilkunastu godzin. W zasadzie nie wymaga się stosowania żadnych środków w celu złagodzenia podrażnienia. Po zabiegu zaleca się unikać golenia i dezodorantów przez pierwsze 24 do 48 godzin. Zdecydowanie zaleca się unikanie nasłonecznienia i stosowanie filtrów UV.